3 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru prezerwatywy

Written by
rodzaje prezerwatyw

Na rynku dostępnych jest wiele skutecznych metod antykoncepcji. Każda z nich ma różne zalety, jednak żadna nie zapewnia nam 100% ochrony przez zajściem w ciążę, o czym warto pamiętać. Prezerwatywy są jednak jedną z najczęściej wybieranych i najpopularniejszych metod. Chronią nas zatem nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed przenoszeniem chorób drogą płciową. Skuteczność prezerwatyw jest bardzo wysoka, ale tylko wtedy, kiedy stosujemy je poprawnie. Na co zatem powinieneś zwrócić uwagę, podczas wyboru odpowiedniej prezerwatywy? Podpowiadamy poniżej.

Sprawdzone źródło i cena

Nie od dziś wiadomo, że na zdrowiu i naszym bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Wybierając prezerwatywy powinniśmy również kierować się tą zasadą i zwracać uwagę na to, by pochodziły one ze sprawdzonego źródła i były opatrzone logotypem znanej marki. Prezerwatywy możemy otrzymać na stacjach benzynowych, w marketach czy nawet w specjalnie dedykowanych do tego automatach. Zalecane jest jednak, by kupować je w specjalistycznych miejscach, takich jak drogerie czy apteki i sprawdzać ich datę ważności. Prezerwatywy są również dość tanie, ponieważ ich cena waha się od 3 do 7 złotych za opakowanie, zawierające 3 sztuki. Oczywiście koszt uzależniony jest od producenta i dodatkowych właściwości, którymi się wyróżniają. Na rynku dostępne są różne rodzaje prezerwatyw, wśród których możemy wymienić: prezerwatywy klasyczne, prezerwatywy z wypustkami, prezerwatywy prążkowane, prezerwatywy smakowe, prezerwatywy bez lateksu, prezerwatywy plemnikobójcze czy cienkie prezerwatywy. Wśród tak bogatej oferty każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Odpowiedni rozmiar

Chcąc wybrać idealną prezerwatywę, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jej rozmiar. Standardowe prezerwatywy, dostępne na rynku, mają długość 18 cm i szerokość 56 mm. Jeśli zdecydujemy się na zbyt duży kondom, istnieje ryzyko, że zsunie się on z penisa podczas stosunku, z kolei jeśli będzie on zbyt mały, to możemy doprowadzić do pęknięcia prezerwatywy, albo zsunięcia się jej w pochwie czy odbycie. Należy też pamiętać, że rozmiar prezerwatywy odpowiada długości członka podczas wzwodu. Informacji o tym, w jakim rozmiarze jest dana prezerwatywa, należy szukać na opakowaniu. Bardzo często prezerwatywy oznaczone są za pośrednictwem takich samych rozmiarów jak ubrania, gdzie odpowiednio przyjmuje się parametry: S, M, L czy XL. Dostępne są również tzw. pasante king size, które wyróżniają się ponadprzeciętnymi rozmiarami, są znacznie szersze i dłuższe niż te standardowe. Rozmiar prezerwatywy nie tylko przekłada się na większe bezpieczeństwo i komfort, ale przede wszystkim wpływa na odczuwanie doznań, dlatego jest on tak istotny.

Użytkowanie

Warto pamiętać, że na skuteczność prezerwatyw wpływa również sposób ich użytkowania. Przed otwarciem opakowania, należy sprawdzić, czy nie zostało ono uszkodzone. Nie można również zapominać o tym, że prezerwatywy są jednorazowe (nie możemy zatem korzystać z nich wielokrotnie) i powinniśmy używać ich zgodnie z załączoną do opakowania instrukcją, pamiętając przy tym, że nie jest to niezawodna metoda, chroniąca nas przed ciążą.

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.

Shares