ABC pielęgnacji cery naczynkowej

Written by
kosmetyki naturalne do twarzy

Cera naczynkowa ze względu na to, że jest bardzo delikatna i cienka, wymaga specjalnej troski. Dotyczy to zarówno stosowania odpowiedniego żelu czy kremu do twarzy, jak i samego mycia. Dodatkowo pielęgnacja zależy od pory roku. Potrzeby cery naczynkowej znacznie różnią się zimą i latem. Jeśli jesteś posiadaczką takiej cery, sprawdź, jak o nią dbać, jakich kosmetyków używać i jak powinno wyglądać oczyszczanie.

Jakie kosmetyki do cery naczynkowej?

Wszystkie preparaty do cery naczynkowej powinny być jak najdelikatniejsze, aby nie podrażniały wrażliwej skóry i nie powodowały dużych zaczerwienień. Najlepiej stosować kosmetyki naturalne, które nie posiadają w składzie sztucznych drażliwych substancji.

Krem, balsam czy żel do mycia twarzy, który zawiera alkohol, miętę pieprzową, mentol lub mocne substancje zapachowe absolutnie nie będzie dobrym rozwiązaniem i takich preparatów należy stanowczo unikać.

Rozszerzające się i pękające naczynka krwionośne potrzebują za to czegoś, co pomoże im się wzmocnić i odżywić. Dlatego osoby borykające się z problemem delikatnej cery naczynkowej powinny stosować kosmetyki bogate w witaminy: A, C, E i K.

Dodatkowo żel do mycia twarzy nie powinien posiadać drobinek powodujących złuszczanie naskórka, ponieważ peelingi mechaniczne podrażniają skórę. Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrze, dlatego szorowanie naskórka mogłoby jeszcze bardziej jej zaszkodzić i pogłębić problem.

Jak powinno wyglądać mycie cery naczynkowej?

Jak zostało wspomniane wcześniej, pielęgnacja cery naczynkowej powinna odbywać się z wykorzystaniem kosmetyków naturalnych. A jak wykonywać samo mycie twarzy? Przede wszystkim cerę należy oczyszczać dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Zarówno zbyt rzadkie, jak i zbyt częste mycie nie jest korzystne dla skóry.

Cerę naczynkową najlepiej myć chłodną wodą z dodatkiem odpowiednich kosmetyków, wykonując delikatne, okrężne ruchy opuszkami palców. Pamiętajmy również, aby nie stosować różnego rodzaju szczoteczek, szorstkich gąbek i innych akcesoriów do mycia twarzy, ponieważ zbyt mocno wpływają one na strukturę naskórka, podrażniają cerę i powodują zaczerwienienia.

Po myciu należy delikatnie osuszyć twarz miękkim ręcznikiem (nie szorować), a następnie nałożyć regenerujący krem do twarzy, który wzmocni naczynka i nawilży skórę.

Pielęgnacja cery naczynkowej zimą i latem

Oprócz stosowania kosmetyków naturalnych, takich jak krem, pianka, balsam czy żel do mycia twarzy bez szkodliwych substancji warto też pamiętać o kilku ważnych zasadach.

W przypadku cery naczynkowej bardzo ważne jest unikanie gwałtownych zmian temperatur. Dlatego zimą i latem trzeba szczególnie uważać. W okresie letnim pamiętajmy, aby przed każdym wyjściem na zewnątrz nakładać krem z filtrem, unikać długiej ekspozycji na słońce i intensywnego chłodzenia klimatyzacją. Zimą natomiast bardzo ważne jest nawilżanie skóry (ze względu na suche, mroźne powietrze) oraz unikanie gorących kąpieli.

Cera naczynkowa to bardzo delikatny i wrażliwy typ skóry, dlatego wymaga specjalnej troski. Źle dobrane kosmetyki i nieprawidłowe nawyki mogą doprowadzić do podrażnienia i zaczerwienienia. Najważniejsze zasady, jakimi należy się kierować w codziennej pielęgnacji, to stosowanie naturalnego żelu lub pianki oraz kremu do twarzy, unikanie kosmetyków ze sztucznym składem oraz pielęgnacja dostosowana do pory roku.

Article Categories:
Zdrowie

Comments are closed.

Shares