Czy można skutecznie usunąć wąsik na twarzy?

Written by
epilacja laserowa

Wąsik jest wstydliwy dla wielu kobiet, często stanowi źródło kompleksów i znacznie wpływa na codzienne funkcjonowanie. W niektórych przypadkach włoski są jasne, delikatne i niemalże niewidoczne, w innych – ciemne i grube. Co zrobić, by pozbyć się ich raz na zawsze?

Epilacja laserowa – sposób na niechciane owłosienie na twarzy

Melanina, czyli pigment zawarty w cebulkach włosowych absorbuje światło lasera. Wytwarza się ciepło, które prowadzi do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek macierzystych, które odpowiadają za wytwarzanie nowego włosa. Laser wykorzystuje zjawisko fototermolizy selektywnej, czyli zmienia energię świetlną w cieplną. W ten sposób niszczy strukturę włosa, ale nie powinien przerywać ciągłości skóry. Tak działa m.in. Laser 1540 Palomar Starlux 500.

Warto pamiętać, że laser umożliwia pozbycie się tych włosów, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Niestety włosy nie rosną w tym samym tempie, dlatego do całkowitego usunięcie wąsika może być konieczne powtórzenie zabiegu. Jednak już po pierwszym użyciu lasera widoczne są efekty w postaci redukcji zbędnego owłosienia, a po 3-4 seriach usuniętych zostaje nawet 95% włosów.

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia wąsika na twarzy?

Zanim dojdzie do zabiegu, lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog przeprowadza z pacjentem wizytę kontrolną, podczas której dokładnie bada stan skóry, a także ocenia jej fototyp. Ponadto, specjaliści oceniają kolor i grubość niechcianego owłosienia. Jest to niezwykle istotne do przeprowadzenia zabiegu i dopasowania parametrów lasera. Zostaje także przeprowadzony szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Gdy pacjent zostaje zakwalifikowany i umówiony na kolejną, właściwą wizytę, specjalista powinien przedstawić istotne kwestie dotyczące przygotowania do zabiegu. Najczęściej jest to unikanie słońca i solarium przez minimum 4 tygodnie przed zabiegiem, pozostawienie owłosienia na 4-9 tygodni przed epilacją laserową czy unikanie podrażnienia/przesuszenia na danym obszarze skóry.

Epilacja laserowa a bezpieczeństwo

Epilacja laserowa jest w pełni bezpiecznym i bezinwazyjnym zabiegiem. Starlux 500 niszczy mieszki włosowe tylko w tym obszarze, w którym jest to konieczne, dzięki temu nie zagraża uszkodzeniem naskórka. Jego wyjątkowość nie polega jedynie na wysokiej skuteczności, ale również skróconym czasie rekonwalescencji.

Zalecenia po zabiegu

Aby usunięcie owłosienia na twarzy było trwałe i bezpieczne, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń specjalisty. Głównie obejmują one unikanie słońca, solarium i ewentualnego podrażnienia skóry przez okres kilku dni. Na skórę należy nakładać krem z wysokim filtrem SPF przez kilka tygodni po zakończeniu zabiegu. Nie zaleca się także wizyt w saunie. Warto także przez dwie pierwsze doby stosować krem łagodzący, aż do momentu ustąpienia zaczerwienienia czy pieczenia.

Epilacja laserowa to sposób na trwałe usunięcie owłosienia na twarzy. Koniec z codzienną depilacją czy wyrywaniem pojedynczych włosów pęsetą!

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.

Shares