Czy współpraca z doradcą kredytowym kosztuje?

Written by
doradca kredytowy

Wybór odpowiedniego kredytu jest dla wielu osób jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Warto więc upewnić się, że podejmujemy słuszną decyzję i nie popełniamy błędu, który może nas bardzo dużo kosztować.

Sprawa staje się tym bardziej skomplikowana, ponieważ banki mają wiele produktów finansowych, dlatego większość z nas nie wie, na co warto się zdecydować. W takich sytuacjach najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z bezpłatnej pomocy doradcy kredytowego.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Najczęściej sami nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak przeanalizować warunki konkretnego kredytu, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Właśnie w takich momentach po pomoc powinniśmy zgłosić się do eksperta finansowego, który jest pośrednikiem pomiędzy bankami a klientami.

Doradca kredytowy to specjalista, który zna nie tylko procedury związane z oceną zdolności kredytowej, ale również na bieżąco śledzi oferty banków oraz innych instytucji pozabankowych. W ten sposób szybko będziemy mogli dopasować najlepszą dla nas ofertę, która będzie idealnie dopasowana do naszych możliwości zarobkowych.

Od 2017 roku zawód ten mogą wykonywać wyłącznie osoby, które uzyskały specjalne zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. W ten sposób konsument ma pewność, że decyduje się na współpracę z kompetentnym i wykwalifikowanym ekspertem.

Ile kosztują usługi doradcy kredytowego?

Niestety, ale wiele osób nie korzysta z pomocy doradcy kredytowego, ponieważ myśli, że takie usługi muszą drogo kosztować. Jednak jak się okazuje, ekspert od finansów doradza swoim klientom zupełnie za darmo.

Jego zarobki uzależnione są głównie od formy zatrudnienia. Może on pracować dla konkretnego biura pośredniczego i wtedy jego wypłata oraz premie uzależnione są od umowy z pracodawcą. Doradca kredytowy może także pracować na własną rękę i wtedy otrzymuje prowizje od banków za pozyskanie konkretnego klienta.

Dlaczego warto korzystać z usług doradców kredytowych?

Na spotkanie z doradcą kredytowym powinniśmy umówić się zawsze, wtedy gdy nie posiadamy wiedzy na temat konkretnych kredytów oraz wszelkich procedur związanych z ich udzieleniem. Specjalista od finansów porówna oferty kilku banków i wybierze dla nas najkorzystniejszy kredyt.

Dodatkowo pomoże nam wypełnić wszelkie wnioski, a także skompletuje niezbędne dokumenty do pożyczki, które są wymagane. W ten sposób będziemy mieli znacznie większe szanse na uzyskanie finansowania, a czas trwania całej procedury znacznie się skróci.

Doradca kredytowy będzie mógł także wynegocjować lepsze warunki kredytu. Dla wielu klientów istotne jest również to, że można liczyć również na jego pomoc podczas wieloletniej spłaty swojego zobowiązania.

Article Categories:
Biznes · Finanse

Comments are closed.

Shares