Drzwi garażowe – jaki rodzaj wybrać?

Written by
bramy garazowe

Drzwi powiązane bezpośrednio z bramą garażową to coraz popularniejsze rozwiązanie ułatwiające dostęp do nieruchomości. Otwieranie i zamykanie bramy garażowej to często czasochłonne zadanie i umożliwiające podejrzenie lokalu.

Na jakie rozwiązanie w garażu warto postawić?

Ciekawe rozwiązanie to węższe, dobrze izolowane drzwi boczne najlepiej pasujące wizualnie do obiektu. Drzwi można umieścić z boku albo bezpośrednio w bramie garażowej. Wielu producentów jest w stanie zoptymalizować taką konstrukcję na zasadzie dostępu jedno lub dwuskrzydłowego. Drzwi wstawia się z reguły do bram segmentowych, a właściwie w ogóle do rolowanych ze względu na mechanizm użytkowania. Właściciel nieruchomości powinien przemyśleć prawidłowe zabezpieczenie drzwi garażowych.

Jakie rodzaje drzwi garażowych wyróżnia się na rynku?

Najczęściej na rynku spotyka się modele uchylne o bardzo płynnym działaniu i niezwykle proste w serwisowaniu. Warto się upewnić, czy producent posiada własny dział konserwacyjny na wszelki wypadek. Drzwi garażowe segmentowe pojawiają się w ofercie bocznej, ale też górnej w zależności od preferencji inwestora. Nieco mniej popularne rozwiązanie to drzwi garażowe skrzydłowe. Jeżeli chodzi o materiały to ciekawe perspektywy przedstawia ciepłe drewno i mocna stal odporna na uszkodzenia mechaniczne. Drzwi garażowe po otwarciu nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca, ani pokazywać, co się dzieje bezpośrednio w nieruchomości. Droższe lub unikalne zdobienia lepiej sobie darować. Im bardziej jednolita, ledwie widoczna struktura drzwi z daleka, tym lepiej dla właściciela obiektu. Drzwi stalowe uzupełnia ochronna warstwa poliestrowa, czasami dodatkowa obudowa zwiększająca odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

Czy drzwi garażowe mogą zastąpić zwykłą bramę?

Drzwi garażowe zastępują czasami klasyczne bramy i to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, w którym nie stosuje się już automatyki. Drzwi rozwierne zajmują niestety sporo miejsca i bez odpowiedniego przygotowania powierzchni mogą się czasami blokować.

Dlaczego warto przemyśleć zastosowanie drzwi garażowych?

  • ciekawa alternatywa dla zwykłej bramy, a przy okazji o zróżnicowanych walorach estetycznych,
  • brak automatyki, więc nieco niższe koszty wdrożenia,
  • znacznie większa wygoda dostępu do nieruchomości, nie trzeba uruchamiać całej bramy,
  • dzięki drzwiom nie widać majątku zgromadzonego w garażu,
  • wiele możliwości konfiguracji do większości rodzajów bram,
  • pełna spójność z wyglądem nieruchomości.

Dlaczego warto postawić na drzwi garażowe?

Drzwi garażowe rozszerzają funkcję klasycznej bramy i wtapiają się wizualnie w nieruchomość. Stalowe, drewniane, dodatkowo zabezpieczone drzwi stanowią nawet samodzielny model dostępu do garażu, który naprawdę trudno zniszczyć. Większość producentów podchodzi indywidualnie do takich próśb klientów, dlatego warto rozejrzeć się za niezobowiązującymi wycenami. Łatwy i płynny dostęp do garażu, bez długoterminowych problemów technicznych to główne założenie wydatku.

Article Categories:
Dom

Comments are closed.

Shares