Ile kosztuje wymiana szybki w iPhonie?

Written by
wymiana szybki w iPhonie

Telefony iPhone od Apple to popularne modele, które od lat cechują się niezawodnością i wysoką jakością. Starannie dobrane podzespoły oraz wymagające testy techniczne sprawiają, że w ręce klientów trafiają tylko najlepsze rozwiązania technologiczne. Oczywiście wysoka jakość podzespołów nie ochroni telefonów przed usterkami, które wiążą się z niewłaściwą ich eksploatacją lub uszkodzeniami mechanicznymi. Do najpopularniejszych z nich należą pęknięte szybki. Ile kosztuje wymiana szybki w serwisie Apple?

Różnica między szybką a ekranem

Kluczem do określenia skali wydatków przy wymianie szybki w telefonie iPhone jest zdefiniowanie rodzaju usterki. Przede wszystkim należy odróżnić szybkę od ekranu telefonu. To dwie różne części iPhone’a. Szybka w telefonach od Apple znajduje się na wyświetlaczu i jej zadaniem jest zwiększenie ochrony tego ostatniego przed zarysowaniem, brudem oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Czasami dochodzi do sytuacji, gdy usterce ulega szybka i wyświetlacz pozostaje nienaruszony. Wpływa to na niższe koszty naprawy, dlatego warto dokładnie sprawdzić skalę uszkodzenia telefonu i zdefiniować problem.

Ile może kosztować wymiana szybki w telefonach iPhone?

Koszt wymiany szybki w telefonach iPhone zależy przede wszystkim od modelu, z którego na co dzień korzystacie. Oczywiście z największym wydatkiem powinniście liczyć się w sytuacji, gdy korzystacie z najnowszych modeli iPhone’ów, w tym między innymi 11, 12 oraz 13. Wówczas naprawa może oscylować w granicach tysiąca złotych, choć znajdziecie również autoryzowany serwis Apple, gdzie taka naprawa będzie możliwa już za 700-800 PLN.

Koszt wymiany szybki proporcjonalnie spada w starszych modelach. W przypadku iPhone’a 4 lub 4S usługa ta może kosztować już tylko 150-200 PLN. W modelach z kolejnych lat koszt wymiany szybki oscyluje w granicach kilkuset złotych. Jeżeli Wasz telefon ulegnie uszkodzeniu, to warto odwiedzić autoryzowany iPhone serwis. W takim punkcie o Wasz sprzęt zadbają prawdziwi specjaliści oraz przygotują indywidualną wycenę dostosowaną do rozmiarów usterki telefonu. Korzystając ze oficjalnych punktów producenta Apple macie pewność naprawy przy użyciu oryginalnych podzespołów oraz gwarancję na świadczoną usługę.

Kiedy warto pomyśleć o wymianie szybki?

Wymiana szybki powinna nastąpić przy każdej usterce telefonu, gdy widzimy uszczerbek tego elementu. Do takich uszkodzeń dochodzi najczęściej w wyniku upadku telefonu lub uderzenia jego powierzchnią o inny przedmiot. Usterki mechaniczne mogą być powierzchowne i wówczas wpływają przede wszystkim na estetykę iPhone’a. Nawet w takich sytuacjach warto pomyśleć o wymianie szybki, ponieważ pozostawienie jej pękniętej może doprowadzić do większych strat materialnych i trwałego uszkodzenia urządzenia.

Niestety czasem wymiana szybki w iPhonie będzie niewystarczająca. Przy poważniejszych usterkach wymianie może podlegać cały wyświetlacz i wówczas klienci muszą liczyć się z wydatkiem minimum kilkuset złotych przy starszych modelach oraz ponad tysiąca złotych w przypadku najnowszych telefonów od Apple. Nawet z najmniejszymi usterkami warto odwiedzić autoryzowany serwis Apple, dzięki czemu unikniecie większych kosztów i prawidłowo zadbacie o swój telefon. Wpłynie to korzystnie na jego wydajność i żywotność.

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.

Shares