Jakie lampy wybrać do wnętrz rustykalnych?

Written by
oświetlenie do salonu

Klasyczne meble ze spękaną farbą, ręcznie zdobione talerze i rękodzielnicze akcesoria – wszystkie te elementy są charakterystyczne dla stylu rustykalnego. Jeśli lubisz tego typu aranżacje, z pewnością zależy Ci również na idealnie dobranych elementach oświetlenia. W tym wpisie znajdziesz inspiracje, które pozwolą zbudować klimat wyjątkowy klimat w pokoju zaaranżowanego w rustykalnym stylu.

Po czym rozpoznać styl rustykalny?

Elementami charakterystycznymi dla estetyki rustykalnej są:

  • Żywe kolory – wyrazista kolorystyka mebli i dodatków, która doskonale kontrastuje z klasyczną bielą ścian czy klasyczną cegłą. W stylu rustykalnym królują takie barwy jak błękit, zieleń czy jasne drewno.
  • Ludowe motywy – wiejski klimat nie mógłby obyć się bez uroczych rysunków przedstawiających rośliny czy zwierzęta. Tego typu elementy można zobaczyć na serwetkach, firankach, kocach czy narzutach.
  • Materiały pochodzenia organicznego – bawełna i len to tkaniny znajdujące szerokie zastosowanie w stylu rustykalnym. Ta estetyka nawiązuje bowiem do tego co pierwotne i ludyczne.

Lampy z drewna – uniwersalny dodatek do każdego wnętrza

Elementy oświetlenia w stylu rustykalnym to modele wykonane w naturalnych tworzyw. We wnętrzu stylizowanym na ludowo doskonale sprawdzą się więc lampy z drewna z klasycznym kloszem. W pokoju rustykalnym mogą znaleźć się modele o klasycznej konstrukcji, jak również te posiadające kształt przyciągający uwagę. Dobierając lampę z drewna do danego pomieszczenia warto pamiętać o tym, by dobrze komponowała się z pozostałymi elementami w pokoju.

Wiejski styl można też przełamać odrobiną nowoczesności. Proste kinkiety o okrągłym kształcie nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Równie ciekawym rozwiązaniem są modele nawiązujące w konstrukcji do dawnych czasów. Kinkiet z dwiema żarówkami będzie wyglądał prawie tak jak świecznik. Ostateczny wybór należy jednak od osobistych preferencji.

Marzysz o rustykalnym pomieszczeniu? Piękno żywych kolorów i organicznych materiałów powinno być dobrze oświetlone. Wybierając lampy do pokoju w stylu wiejskim warto zwrócić uwagę na spójność i odpowiednie rozmieszczenie elementów świetlnych. W ten sposób można szybko i łatwo zbudować wyjątkowy klimat w każdym pomieszczeniu.

Article Categories:
Dom

Comments are closed.

Shares