Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonywać latem?

Written by
peeling chemiczny

Nie wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej można wykonywać niezależnie od kalendarza – na jedne warto zdecydować się latem, inne tylko w czasie chłodniejszych miesięcy. Jakie zabiegi można bezpiecznie przeprowadzić latem?

Peelingi skóry

Peelingi skóry pomagają usunąć martwe komórki skóry z powierzchni twarzy. Nowa warstwa ma mniej zmarszczek i przebarwień, dzięki czemu wygląda bardziej młodzieńczo i promiennie. Peelingi można dostosować w zależności od rodzaju skóry i pożądanych rezultatów.

Peelingi chemiczne to kolejna świetna opcja na poprawę kondycji skóry. Peelingi chemiczne usuwają uszkodzone komórki skóry, pomagają również w wypryskach trądzikowych, a także problemach z pigmentacją, takich jak np.

IPL (intensywne światło pulsacyjne)

Zabieg ten wykorzystuje fale świetlne o wysokiej energii do zwalczania problemów pigmentacyjnych, takich jak plamy posłoneczne i starcze, a także drobne linie, zmarszczki i blizny potrądzikowe.

Mikrodermabrazja

Ten niechirurgiczny zabieg usuwa martwe komórki naskórka, delikatnie złuszczając je kryształkami lub diamentowymi końcówkami. Jest idealny do matowej cery, drobnych linii, zmarszczek i rozszerzonych porów; jednak osoby o wrażliwej skórze powinny unikać tego zabiegu, ponieważ może on podrażniać

Wypełniacze 

Wypełniacze służą do wypełniania zmarszczek, leczenia blizn potrądzikowych i dodawania objętości policzkom lub ustom. Wypełniacze można również stosować w połączeniu z laserami, aby poprawić wyniki lub skrócić czas przestoju leczenia. Leczenie laserowe nie jest jednak zalecane w czasie upalnych miesięcy.

Wielu zabiegów medycyny estetycznej nie powinno się wykonywać latem, ze względu na szkodliwe działanie promieni UV na komórki skóry. Dotyczy to np. zabiegów laserowych. Oferta gabinetów medycyny estetycznej stale się poszerza, a wiele zabiegów oczyszczających i nawilżających można przeprowadzić nawet podczas wakacyjnych upałów.

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.

Shares