Na jakie zajęcia pozalekcyjne warto zapisać dziecko?

Written by
Kursy angielskiego

Pierwszy szkolny dzwonek zabrzmi już niedługo, dlatego warto zastanowić się, na jakie zajęcia pozalekcyjne warto zapisać swoje pociechy. Nie jest to proste zadanie, bowiem oferta zajęć dodatkowych jest wyjątkowo różnorodna, bogata, a przecież każdy rodzic chce, by jego dziecko było wszechstronnie uzdolnione. Jak znaleźć złoty środek pomiędzy zdrowym rozsądkiem a niezbędną w dzisiejszych czasach edukacją na różnorodnych płaszczyznach? Co wybrać: kurs języka angielskiego, zajęcia sportowe, lekcje gry na instrumentach muzycznych? Podpowiadamy!

Zajęcia dodatkowe a pasja i możliwości

Już na wstępie warto zaznaczyć, że własne wyobrażenia o tym, czego powinno uczyć się nasze dziecko, w czym chcielibyśmy, żeby było dobre a rzeczywistość to dwie odrębne kwestie. Najważniejsze są bowiem zainteresowania, pasje, a także indywidualne możliwości dziecka. Niestety dość często rodzice starają się wywierać presję na swoich pociechach. Duży wpływ na to ma chęć bądź potrzeba ciągłego porównywania osiągnięć, wyników z innymi dziećmi. Skoro dzieci koleżanki z pracy uczęszczają na tak dużą ilość zajęć dodatkowych, to moje również powinno, a
nawet musi to robić. Przekraczanie granic, a także niedostrzeganie predyspozycji i talentu własnego dziecka, wygórowane oczekiwania, niespełnione własne ambicje, to wszystko sprawia, że niekiedy nauka kończy się fiaskiem, rozżaleniem. Można tego uniknąć! Wystarczy po pierwsze, obserwować. Nikt nie jest w stanie tak bacznie obserwować swojego dziecka jak rodzice. Przy niewielkim wysiłku dość szybko zorientują się, co tak naprawdę interesuje malucha, jakie czynności sprawiają mu radość, a w konsekwencji, jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci będą najlepszym,
trafnym wyborem.

Rodzaje zajęć pozalekcyjnych

W szerokiej i bogatej ofercie zajęć dodatkowych dla dzieci zdecydowanie można się pogubić, dlatego poniżej wymienimy ich najbardziej popularne typy, rodzaje. Oto i one.

Zajęcia dodatkowe językowe

Nauka języka angielskiego jest numerem jeden, jeśli chodzi o popularne i najchętniej wybierane zajęcia pozalekcyjne. I nie ma w tym nic dziwnego. Wszak znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest obecnie niezbędna. Wpływ na to ma wiele czynników: coraz częściej podróżujemy za granicę, bowiem loty staniały i tym samym stały się dostępne praktycznie dla wszystkich, coraz więcej firm wymaga umiejętności porozumiewania się w obcym języku ze względu na interesy międzypaństwowe. W szkole i na studiach także język angielski bądź inny język obcy
jest jednym z podstawowych przedmiotów nauczania. Rodzice, którzy chcą ułatwić maluchom start, usprawnić proces przyswajania wiedzy z zakresu nauki języka obcego w pierwszej kolejności powinni zdecydować się właśnie na zajęcia dodatkowe dla dzieci z języka angielskiego. Oferta takich zajęć pozalekcyjnych jest naprawdę szeroka, a konkurencja niemała. Warto zatem sprawdzić i porównać poszczególne szkoły, akademie językowe, a także dowiedzieć się więcej na temat propozycji indywidualnych kursów języka angielskiego.

Zajęcia sportowe

Rozwój ruchowy jest równie ważny, co rozwój intelektualny, dlatego warto także pomyśleć o zajęciach dodatkowych, na których dzieci będa uczyły sie równowagi, refleksu, sprawności, szybkości, gry zespołowej, wytrwałości, empatii czy przynależności do grupy.

Zajęcia plastyczne

Jeśli nasze dziecko wykazuje ponadprzeciętne zainteresowanie rysunkiem, malarstwem, sztuką, interesuje je to, co nas otacza, chce poznawać nowe narzędzia wyrazu, to warto postawić na zajęcia pozalekcyjne o profilu plastycznym. Dodatkowo rozwijają one wyobraźnię, kreatywność, samodzielność.

Zajęcia informatyczne

Szybko postępujący rozwój technologii sprawia, że zajęcia z informatyki są zaraz po kursach języka angielskiego, najczęściej wybierane jako zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Ciekawostki · Lifestyle

Comments are closed.

Shares