Rumień i zmiany naczyniowe – nie jesteś na nie skazana!

Written by
cera naczynkowa leczenie

Nieustannie pojawiające się zaczerwienienia oraz rozszerzone, pękające naczynka to dotkliwy problem estetyczny, ale też objawy nieprawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych i limfatycznych. Taka cera wymaga szczególnej troski i opieki, a także zabiegów, które pozwolą zmniejszyć lub wyeliminować rumień. Dowiedz się, jak możesz zadbać o skórę naczyniową.

Pękające naczynka pozostawiające po sobie nieestetyczne pajączki oraz nieustannie pojawiający się rumień, to zmora wielu osób borykających się z cerą naczyniową. Na szczęście medycyna estetyczna ma sposób na to, jak szybko i skutecznie poradzić sobie z uciążliwym problemem.

Cera naczyniowa – czym się charakteryzuje?

Rumień to miejscowe zaczerwienienie skóry, które może być objawem podrażnienia, alergii lub stanu zapalnego, albo efektem rozszerzających się naczyń krwionośnych. W przypadku tych ostatnich, mówimy wówczas o cerze naczyniowej, która zaliczana jest do problematycznych. Jest niezwykle delikatna i cienka, a także podatna na podrażnienia i zaczerwienienia, które mogą być wywołane zmianą temperatury w pomieszczeniu, pikantnymi potrawami, wysiłkiem fizycznym czy stresem.

Cera naczyniowa posiada bardzo kruche naczynka, które mają tendencję do pękania i pozostawiania po sobie charakterystycznych „pajączków”. Dlatego taka skóra wymaga szczególnej troski, cierpliwości i pielęgnacji nastawionej na wzmocnienie naczyń i zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, duże nasłonecznienie czy mróz. Ważną rolę odgrywają również zabiegi, które pozwalają znacznie ograniczyć lub wyeliminować uciążliwy rumień. Warto też wiedzieć, że nieustannie rozszerzające się naczynka mogą prowadzić do trwałego ich rozszerzenia, a co za tym idzie do ciągłego zaczerwienienia skóry.

Cera naczyniowa – od czego zacząć?

Przede wszystkim warto skonsultować się ze specjalistą – dermatologiem lub kosmetologiem, który dobierze odpowiednią pielęgnację. Dzięki niej pacjent zauważy znaczną poprawę w wyglądzie skóry, a także w ujednoliconym kolorycie.

W przypadku cery naczyniowej ważną rolę odgrywają delikatne i niepodrażniające kosmetyki do mycia twarzy, a także kremy, które odżywią, wzmocnią kruche naczynka, a jednocześnie odbudują barierę hydro-lipidową naskórka. Dzięki tej ostatniej skóra zostanie właściwie zabezpieczona przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Niezbędne okażą się również zabiegi, takie jak mezoterapia, która odżywi, wzmocni i uelastyczni naczynka, a także Dye VL.

Dye VL w Warszawie – dlaczego warto?

Wielofunkcyjna platforma Alma Harmony Pro została wzbogacona w specjalną głowicę Dye VL. Dzięki niej możliwe jest skuteczne, bezbolesne i bezpieczne pozbycie się rumienia. Zabieg polecany jest zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce skór płytkounaczynionych, z tendencją do pękania i tworzenia rumienia, a także w przypadku pacjentów z trądzikiem różowatym. Dzięki wykorzystaniu lasera DyeVL, wiązka światła dociera do komórek skóry, w których znajduje się nagromadzona hemoglobina (czerwony barwnik odpowiadający za zaróżowienie), a następnie doprowadza do jej podgrzania. To sprawia, że naczynko zostaje domknięte, a cera ujednolicona.

W zależności od rumienia i indywidualnych predyspozycji pacjenta do regeneracji, protokół zabiegowy zaleca się powtórzyć. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 1-6 spotkań w odstępach co 3-6 tygodni. Efekty widoczne są już po pierwszym naświetlaniu. Kurację warto przeprowadzać w sezonie jesienno-zimowym i nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych.

Article Categories:
Zdrowie

Comments are closed.

Shares