Spowalniacz jedzenia dla psa – jak to działa?

Written by
spowalniacz jedzenia

Spowalniacze to produkty przeznaczone dla psów, które mają problem z łapczywym jedzeniem. Może to wywoływać różne problemy gastryczne, dlatego ważne jest to, aby odpowiednio wcześnie zareagować na to, że pupil zbyt łapczywie pochłania pokarm. Stwarza to także spore ryzyko zadławienia, dlatego spowalniacze jedzenia są idealnym rozwiązaniem dla takich właśnie psów.

W jaki sposób działają spowalniacze jedzenia?

Spowalniacz jedzenia dla psa to specjalna mata, którą umieszcza się w misce. Jest ona wyposażona w wypustki, które uniemożliwiają przyjmowanie na raz dużej ilości pokarmu. Spowalniacz wykonany jest z miękkiego materiału, który nie stwarza zagrożenia dla psa, a dodatkowo można go myć w zmywarce. Dzięki temu jest on łatwy w utrzymaniu czystości. Bez problemu można także stosować go samodzielnie bez wkładania do miski.

Spowalniacz skutecznie wydłuża proces jedzenia, a pies nie ma możliwości połykania dużej ilości pokarmu na raz. Jego język musi się przedostać przez labirynt, co zajmuje sporo czasu. Jest to także świetny sposób na to, aby wyciszyć i uspokoić nadpobudliwego psa. Spowalniacz można wykorzystać także jako sposób na zapewnienie psu odpowiedniej dawki rozrywki. Wystarczy posmarować go ulubionym przysmakiem, a pies zajmie się jego wylizywaniem, co zajmie mu sporo czasu. Taki wysiłek świetnie wpływa na rozwój zwłaszcza młodych psów.

Spowalniacze jedzenia idealne dla szczeniąt

Produkt ten sprawdzi się także podczas nauki jedzenia w przypadku szczeniąt. Pomaga on bowiem wypracować nawyk prawidłowego przyjmowania pokarmu bez zbędnego pośpiechu. Pies, który nauczy się tego w okresie szczenięcym będzie go praktykował także w dorosłym życiu. Po pewnym czasie nauczy się spokojnego jedzenia dzięki czemu będzie można podawać mu karmę z zwykłych miskach. Proces jedzenia stanie się przyjemnym codziennym rytuałem, a nie będzie kojarzył się psu z koniecznością łapczywego i szybkiego jedzenia. Spowalniacz pozwala także zaspokoić naturalne potrzeby psa związane z węszeniem oraz zdobywaniem pokarmu. Docieranie do niego językiem między wypustkami sprawi mu wiele frajdy i radości. Największą zaletą jest jednak oczywiście pozytywny wpływ na zdrowie zwierzęcia. Powolne jedzenie sprawia, że karma zdecydowanie lepiej się przyswaja, a proces trawienia przebiega w odpowiedni sposób. Minimalizuje także ryzyko zadławienia, które może spowodować przyjmowanie na raz zbyt dużych porcji pokarmu. Początkowo pies może nie być zadowolony z jedzenia ze spowalniacza, ale po pewnym czasie przyzwyczai się do niego i zacznie czerpać radość z posiłków.

Article Tags:
Article Categories:
Dom · Lifestyle

Comments are closed.

Shares