Sprzątanie domu – ile kosztują profesjonalne usługi?

Written by
sprzątanie mieszkań

Najlepszym lekarstwem na stres wywołany pracą jest oczywiście weekendowy wypoczynek. Zdarza się jednak, że domowe obowiązki mogą zepsuć plany na udany relaks. Wówczas dobrze jest skorzystać z usług firmy sprzątającej. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie i ile to kosztuje?

Zakres prac

Dziś usługi związane z profesjonalnym sprzątaniem świadczone są w każdym większym mieście. Warto więc rzucić okiem na oferty firm, które znajdują się w pobliżu i zastanowić się nad najlepszą opcją. Kluczowym kryterium wyboru jest zakres oferowanych prac. Najczęściej do podstawowych czynności należą:

  • ścieranie kurzu
  • mycie i odkurzanie podłóg
  • mycie łazienki wraz z armaturą
  • czyszczenie luster
  • sprzątanie kuchni

Wiele firm sprzątających oferuje również dodatkowe usługi w postaci mycia okien, prasowania odzieży, a także prania dywanów, firan i zasłon. Wszystko to sprawia, że ład i harmonia mogą zapanować w każdym kącie.

Od czego zależy cena?

Cena usług uzależniona jest od wielu czynników. To, ile za sprzątanie mieszkania przyjdzie zapłacić, podyktowane jest m.in. rodzajem usługi. Oferta firm obejmuje sprzątanie ekspresowe oraz standardowe. Ponadto można wybrać opcję jednorazową lub postawić na cykliczne wsparcie serwisu w ramach abonamentu.

Oczywiście profesjonalne sprzątanie większych mieszkań jest droższe. Ponadto duże znaczenie ma stopień zabrudzenia. Samo odświeżenie przestrzeni będzie tańsze od gruntownych porządków. Ceny zależą również od miasta, w którym świadczone są usługi. Najdrożej jest w Warszawie i we Wrocławiu.

Zdarza się, że firmy sprzątające realizują również nietypowe zlecenia, których nie obejmuje podstawowa oferta. Wówczas cena ustalana jest indywidualnie i może być znacznie wyższa od standardowych rozwiązań. Mowa tu o sytuacjach, w których zabrudzenia są bardzo trudne do usunięcia, a czyszczenie wymaga dużo więcej czasu oraz silniejszych, a zarazem droższych środków.

Warto dodać, że koszty mogą być bardzo zróżnicowane, a za wyższą ceną nie zawsze podążą jakość. Dlatego warto rzucić okiem na opinie klientów i wybierać sprawdzone oferty.

Ile to kosztuje?

Nadszedł czas, aby rzucić okiem, ile za sprzątanie mieszkania należy zapłacić profesjonalnej firmie. Oczywiście przedstawione ceny są uśrednione, więc warto sprawdzić co najmniej kilka ofert przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

W stolicy koszt profesjonalnego sprzątania małego mieszkania (1- lub 2-pokojowego) waha się pomiędzy 220 a 250 zł. Natomiast ceny we Wrocławiu kształtują się pomiędzy 200 a 230 zł. Dużo taniej, bo od 80 do 120 zł zapłacą mieszkańcy Poznania czy Szczecina. Z kolei w Katowicach, Gdańsku czy Krakowie cena zwykle nie przekracza 180 zł.

W przypadku większych mieszkań lub domów jednorodzinnych cena może być ok. 100 zł wyższa. Przy stałym korzystaniu z oferty firmy sprzątającej warto opłacić abonament za cykliczne sprzątanie. To znakomita propozycja dla wszystkich osób, które spędzają długie godziny w pracy i pragną cieszyć się odpoczynkiem bez domowych obowiązków na głowie.

Article Categories:
Dom

Comments are closed.

Shares