Strippery do posadzek – na co zwrócić uwagę?

Written by
strippowanie posadzek

Utrzymywanie pięknego wyglądu posadzek wymaga nakładania kolejnych warstw polimerów, które zabezpieczą ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (takimi jak mechaniczne uszkodzenia i brud) i nadają blasku. Wraz z upływem czasu warstwy ochronne tworzone przez różne preparaty do pielęgnacji podłóg staje się coraz grubsza i zaczynają wyglądać mało estetycznie. Jest jednak sposób, by przywrócić posadzkom ich pierwotny wygląd – warto w tym celu sięgnąć po dobrej jakości stripper.

Strippowanie posadzek – jak to działa?

Strippery to profesjonalne preparaty, których zadaniem jest usuwanie starych, zniszczonych powłok polimerowych poprzez ich rozpuszczanie. Mają zasadowy odczyn, dzięki czemu nie uszkadzają czyszczonych powierzchni. Strippery są polecane do usuwania powłok woskowych, emulsji połyskowych, warstw polimerowych z kamienia, betonu, ceramiki, PCV, tarketu, linoleum, żywicy i marmuru.  Strippery doskonale usuwają silne zabrudzenia – takie jak tłuszcz i brud z twardych posadzek wodoodpornych. Pomagają doczyścić powierzchnię przed ponownym użyciem polimerów.

Czyszczenie ręczne i mechaniczne przy użyciu stripperów

Na rynku dostępna jest niewielka liczba stripperów przeznaczonych do mycia ręcznego. Manualne usuwanie powłoki polimerowej jest czasochłonne i nie przynosi tak dobrych efektów, jak przy użyciu odpowiedniej maszyny czyszczącej. Rozwiązanie to sprawdza się jedynie do odnawiania podłóg na własny, domowy użytek.

Większość stripperów (zdzieraczy) jest przeznaczonych do czyszczenia maszynowego. Najczęściej są one wykorzystywane do pielęgnacji posadzek w restauracjach, hotelach, kawiarniach i budynkach użyteczności publicznej (np. w szpitalach, halach sportowych). Użycie profesjonalnego sprzętu i dobrej jakości zdzieracza gwarantuje doczyszczenie podłogi, bez uszkodzenia jej powierzchni. Warto sięgnąć po sprawdzoną markę detergentów – taką jak Swish.

Strippery marki Swish

Swish to kanadyjska marka, z wieloletnim doświadczeniem. Na polskim rynku jest obecna od 20 lat. Oferowane przez nią produkty czyszczące charakteryzują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem użytkowania oraz dbałością o środowisko (firma wykorzystuje biodegradowalne surowce, spełniające surowe normy europejskie i północno amerykańskie).

Najbardziej popularnym stripperem kanadyjskiego producenta jest Swish Extreme. Ten preparat charakteryzuje się silnym i szybkim działaniem. Dzięki zawartości wysoce aktywnego składnika już przy pierwszym użyciu jest w stanie usunąć warstwę polimerową. Przeznaczony jest do stosowania przy użyciu szczotkarki.

Swish STRIP to bezamoniakowy koncentrat stosowany do czyszczenia większości twardych posadzek za pomocą maszyny ścierającej. To uniwersalny i wydajny produkt w korzystnej cenie.

Po zastosowaniu większości zdzieraczy podłoga ma zasadowy odczyn. Na taką powierzchnię nie można nakładać warstw ochronnych detergentów, ponieważ spowodowałoby to problemy z przyczepnością polimerów. Podłogę należy zneutralizować, myjąc ją dużą ilością wody aż do uzyskania obojętnego odczynu powierzchni. Następnie trzeba poczekać, aż posadzka całkowicie wyschnie i dopiero wtedy można nakładać nową powłokę polimerową. Swish LIBERTY przeznaczony jest do zdzierania powłok polimerowych bez konieczności neutralizacji posadzki, co znacznie przyspiesza proces strippowania i polimeryzacji.

Wybierając stripper do posadzek, warto postawić na sprawdzony, skuteczny środek. Należy też ściśle przestrzegać zasad stosowania preparatu. Strippowanie to niezbędny etap w renowacji posadzek. Tylko dobrze wyczyszczone powierzchnie będą mogły zalśnić nowym blaskiem po nałożeniu warstwy polimerowej.

Article Categories:
Biznes · Dom

Comments are closed.

Shares