Strój sportowy na stok – skompletuj go, zanim sezon ruszy na dobre!

Written by
sklep sportowy zakopane

Jeszcze nie myślałeś o przygotowaniach do sezonu narciarskiego? Postaraj się już teraz zadbać o skompletowanie odpowiedniego stroju. Nie jest za wcześnie. Zakupy tego typu najlepiej zrobić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Dlaczego? Ponieważ, oferta odzieży sportowej dla narciarzy jest pełna, a tym samym wybór nie jest niczym ograniczony.

Gdzie kupić dobrej jakości odzież sportową dla narciarzy?

Sprzedaż odzieży narciarskiej prowadzą głównie sklepy sportowe. Oferują one swoje produkty zarówno w formie online, jak i stacjonarnej. Decydując się na zakup w ostatniej chwili, pozostaje nam tylko opcja odwiedzenia sklepu stacjonarnego, gdyż zakup przez Internet, może się wiązać z koniecznością nawet kilkakrotnej wymiany stroju, na co zwykle nie ma czasu.

Oprócz sklepów sportowych odzież narciarską możemy znaleźć także w sklepach sieciowych, a nawet większych supermarketach. Zakup stroju w takim miejscu nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zwykle są to produkty niskiej jakości. Z kolei sportowe sklepy stacjonarne, posiadają wyłącznie odzież potwierdzoną certyfikatami jakościowymi.

Sklepy z odzieżą dla sportowców znajdują się w całym kraju, jednak najlepszą decyzją będzie odwiedzenie sklepu sportowego w Zakopanem. Lokalizacja ma tu duże znaczenie. Asortyment sklepów sportowych w Zakopanem  a zwłaszcza w  okolicy Krupówek, dobrany jest  zgodnie z zapotrzebowaniem przebywających tam turystów. Najczęściej wybieranymi markami w ten okolicy są The North Face oraz Mountain Warehouse.

Wybór najlepszego stroju, gwarancją udanej zabawy na śniegu

Strój narciarski to nie tylko kurtka i spodnie. Chociaż ich rodzaj ma największe znaczenie. Wybierając je, należy zwrócić uwagę na kolejne elementy:

  • wodoodporność (odpowiedniej jakości membrana);
  • lekkość;
  • ocieplenie;
  • szerokość nogawek;
  • jakość elementów zapinających;
  • steptuty przy nogawkach spodni;
  • odpowiednia ilość kieszeni.

Oprócz wskazanych cech należy szczególną uwagę zwrócić na odpowiedni rozmiar stroju. Zarówno sklepy sportowe w Zakopanem, jak i w innych miastach będących ośrodkami sportów zimowych, posiadają personel przeszkolony w zakresie doboru odzieży sportowej. Warto więc zdać się na doświadczenie fachowca.

 Pozostałe elementy stroju narciarskiego

Zarówno odzież wierzchnia, jak i pozostałe elementy stroju narciarskiego ulegają zużyciu. Pod warstwą kombinezonu lub dwuczęściowego stroju, ukryte są jeszcze dwie bardzo ważne warstwy odzieży sportowej dla narciarzy. Pierwszą z nich, mającą bezpośredni kontakt  z ciałem jest odzież termoaktywna. Wysokiej jakości koszulka oraz spodnie termoaktywne wytrzymają nawet kilka sezonów, należy pamiętać, że wraz z upływem czasu i ilością prań, ubrania te ulegają zużyciu i przestają właściwie pełnić swoją funkcję.

Kolejną warstwą jest ubranie właściwe. To ono zakładane jest bezpośrednio pod kombinezon narciarski. Powinno się charakteryzować miękkością, przewiewnością oraz elastycznością. Sklepy już w okresie jesiennym posiadają szeroki wybór polarów i swetrów, które najlepiej sprawdzą się jako warstwa pod odzieżą narciarską.

Nie należy zapominać o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii, a mianowicie o dodatkach. Dodatki to czapka, rękawice, gogle, kominy oraz skarpety. Każdy sklep sportowy w Zakopanem jest zaopatrzony w szeroki asortyment dodatków narciarskich, ponieważ bardzo często turyści o którymś z nich po prostu zapominają. Dokupienie czapki, rękawic lub innych niezbędnych każdemu narciarzowi elementów stroju nie stanowi w tym mieście żadnego problemu.

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.

Shares