Zadbane stopy na lato – intensywna pielęgnacja przed sezonem

Written by
gabinet kosmetologiczny

Lato to czas częstego eksponowania stóp, ponieważ w upalne dni zwykle nosi się sandały, klapki lub inne odkryte obuwie. Dlatego warto jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego właściwie zadbać o stopy, aby wyglądały zdrowo i były odpowiednio nawilżone. W tym celu można zdecydować się na pedicure, peeling oraz wiele innych podstawowych zabiegów kosmetycznych. A od czego zacząć?

Profesjonalny pedicure w gabinecie kosmetycznym

Jeśli stopy po zimie są zaniedbane, wówczas pierwszym krokiem powinno być zapisanie się na profesjonalny pedicure do doświadczonej kosmetyczki. Ponieważ w trakcie takiego zabiegu zostanie usunięty cały zrogowaciały naskórek oraz wszelkie zgrubienia i bolesne odciski. Poza tym wybierając renomowany gabinet kosmetycznybędzie można skorzystać również ze SPA dla stóp, które obejmuje zmiękczanie naskórka, nałożenie masek i peelingów, skrócenie i wyrównanie paznokci oraz ich pomalowanie. Ciekawą alternatywą będzie również relaksacyjny masaż stóp, który dodatkowo pobudza krążenie i poprawia ukrwienie stopy. Ponadto w gabinecie kosmetycznym można także szybko usunąć wiele nieprzyjemnych zmian skórnych takich jak nagniotki czy modzele.

Domowe sposoby na piękne stopy

Choć miło jest odwiedzić gabinet kosmetyczny, to jednak o stopy można też z łatwością zadbać w domu przy użyciu ogólnodostępnych produktów. Taki domowy pedicure warto rozpocząć od zmiękczenia stóp poprzez namoczenie ich w letniej wodzie z dodatkiem soli do kąpieli lub mydła. Następnie należy osuszyć stopy i usunąć zrogowaciały naskórek za pomocą pumeksu i specjalnej tarki. Na tak przygotowane stopy można nałożyć domowy peeling zrobiony z mielonej kawy połączonej z oliwą i ulubionym olejkiem eterycznym. W dalszej kolejności przy pomocy cążek i pilnika trzeba nadać paznokciom optymalny kształt. Na koniec nie można zapomnieć również o odpowiednim nawilżeniu stóp przy użyciu dobrego kremu, balsamu lub olejku.

Codzienna pielęgnacja stóp

Jeśli stopy mają zawsze pięknie się prezentować, to należy o nie dbać codziennie. Przy czym nie można ograniczać się jedynie do nałożenia kremu nawilżającego. Podstawą pielęgnacji powinien być również dokładny pedicure, peelingi i złuszczające maski do stóp. Ponadto chcąc utrzymać stopy w dobrej kondycji, należy zakładać dopasowane obuwie, które jednocześnie będzie przewiewne i nie obetrze delikatnego naskórka. Poza tym nie powinno się zbyt długo chodzić w butach na wysokim obcasie, a po całym dniu stania lub siedzenia, warto dać stopom odpocząć poprzez trzymanie ich w górze przez co najmniej 30 minut. W niektórych przypadkach można się wspomóc również suplementacją witaminy A, które korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowego stanu skóry, włosów i paznokci.

Zadbane stopy nie tylko wspaniale wyglądają, ale i także mają realny wpływ na codzienne funkcjonowanie oraz zdrowie danej osoby. Dlatego, warto pielęgnować stopy przez cały rok, a w razie problemów z usunięciem zrogowaciałego naskórka wystarczy odwiedzić renomowany gabinet kosmetyczny, by szybko i bezboleśnie pozbyć się tego problemu.

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.

Shares