Zalanie mieszkania: postępowanie krok po kroku

Written by
osuszanie ścian w Warszawie

Zalanie mieszkania należy bez wątpienia do mocno dotkliwych sytuacji losowych. Powstałe straty materialne, w całości lub częściowo, może pokryć kwota z ubezpieczenia. Ale do niezbędnych prac remontowych należy przystąpić dopiero po dokładnym osuszeniu lokalu. Dlaczego to takie istotne? Nieusunięta wilgoć negatywnie wpłynie na stan techniczny mieszkania oraz, co niezwykle ważne, może skutkować pojawieniem się pleśni, grzybów i pasożytów, które są silnymi czynnikami chorobotwórczymi, m.in. bywają przyczyną nowotworów.

Zalane mieszkanie osuszy wyspecjalizowana firma

Należy pamiętać, że osuszenie pomieszczeń po zalaniu nie jest sprawą prostą i może być procesem długotrwałym, a także nie w pełni skutecznym, jeżeli nie zostanie przeprowadzone przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu oraz know-how. Ponadto działanie na własną rękę niesie ryzyko popełnienia błędów, np. uszkodzenia instalacji elektrycznej grożącego pożarem. Zawsze warto skorzystać z usług profesjonalistów. Firma osuszająca po zalaniu mieszkania zrobi to w sposób kompleksowy i skuteczny, działając metodycznie oraz wykorzystując nowoczesny sprzęt i technologie. Likwidacja szkód po zalaniu stanie się łatwiejsza i mniej uciążliwa.

Jak to robią profesjonaliści?

Dobra firma osuszająca mieszkania po zalaniu zrealizuje usługę kompleksowo. Pierwszym krokiem są oględziny i ocena skutków zalania, a także identyfikacja jego źródła, w przypadku gdy nie zostało ustalone. Wykonywane zostają pomiary wilgotności. Stosownie do przyczyny zalania oraz jego skali wybierana jest metoda osuszania, która pozwoli osiągnąć optymalne efekty w możliwie krótkim czasie. Osuszanie przeprowadzane jest przy użyciu profesjonalnego sprzętu, który dobierany jest zależnie do zastanych warunków i potrzeb. Wykorzystywane osuszacze spełniają wymagane normy w zakresie niezbędnych zabezpieczeń przeciwprzepięciowych, termicznych, antywibracyjnych oraz norm akustycznych. Gwarantuje to minimalizację uciążliwości związanych z ich pracą. Skuteczność osuszania weryfikowana jest na bieżąco dzięki prowadzonym podczas całego procesu pomiarom wilgotności.  Warto również zdecydować się na ozonowanie, dzięki któremu z pomieszczeń usuwane są bakterie oraz związki grzybo-pochodne. Wykonująca usługę osuszania zalanego mieszkania firma zadba również o kompletną dokumentację zawierającą m.in. informację dotyczącą poniesionych przez zleceniodawcę szkód. Dobre firmy osuszające mieszkanie po zalaniu dają rzecz jasna gwarancję na swoje usługi, najczęściej na okres dwunastu miesięcy.

Zalane mieszkanie to rzeczywiście powód do zmartwienia i perspektywa wiążących się z tym uciążliwości. Można je znacznie zredukować, korzystając z usług, jakie świadczą firmy profesjonalnie zajmujące się osuszaniem pomieszczeń. Wieloletnie doświadczenie fachowców, ich wiedza oraz stosowany sprzęt sprawią, że ten trudny okres zostanie wydatnie skrócony, a efekty prac naprawczych będą trwałe.

Article Categories:
Dom

Comments are closed.

Shares