Jak zwiększyć swoje szanse na dobre stanowisko w międzynarodowej korporacji?

Written by
studia menedżerskie

Satysfakcjonujące zarobki to jedno z pierwszych skojarzeń związanych z pracą w międzynarodowej korporacji. Pracownicy, angażując się w nowe projekty i szkolenia, zwiększają swoje kompetencje. Liczba kandydatów na dobre stanowisko zazwyczaj jest duża. Co zrobić, by zwiększyć swoje szanse?

Wiedza i wykształcenie

W każdej firmie cenione są osoby, których wiedza i umiejętności dostosowane są do danego stanowiska. Kandydat ubiegający się o pracę w międzynarodowej korporacji powinien przede wszystkim rozumieć podstawowe procesy biznesowe, determinujące rozwój firmy. W codziennych zadaniach należy wykazywać się nowoczesnymi metodami i technologiami, zaprojektować rozwiązanie czy też stworzyć plan projektu. Wszystkie te umiejętności można zdobyć wybierając podyplomowe studia biznesowe w Warszawie, oferowane przez szkołę biznesu Politechniki Warszawskiej.

Ciekawe CV

Ubiegając się o dobre stanowisko w międzynarodowej korporacji, należy zwrócić uwagę na prezentowane CV. W tym przypadku nie wystarczy, aby było poprawne – pracodawca wybierze najbardziej wyróżniającego się kandydata. Dlatego już na tym etapie lepiej nie powielać utartych schematów i zwrotów. Warto wykazać się kreatywnością, szukać nowych rozwiązań tak, aby potwierdzić, że jest się pionierem w danej dziedzinie. Aplikując do placówki międzynarodowej, należy zapoznać się z wymogami danego kraju, a także przygotować CV w języku angielskim.

Dopasowanie do środowiska pracy

Każda firma ma swoje wewnętrzne zasady, sposób działania i normy dotyczące organizacji pracy. Są to elementy, na które pracodawca kładzie ogromny nacisk. Wysokie stanowisko w międzynarodowej korporacji wymaga m.in. dobrej organizacji pracy i dawania z siebie 100% zawsze, nie tylko, gdy zbliża się termin oddania projektu, chęć współpracy, umiejętność pracy w grupie, zachowanie dobrych relacji z pracownikami i poszanowanie ich odrębności. Interdyscyplinarną wiedzę i praktyczne umiejętności kluczowe dla rozwoju zawodowego i osobistego pomogą nabyć studia menedżerskie w Warszawskiej Politechnice.

Studia podyplomowe MBA

Master of Business Administration to studia podyplomowe. Ich głównym celem jest dostarczenie nowoczesnej wiedzy i umiejętności menedżerom. Łączą treści z ekonomii, finansów, marketingu, prawa, socjologii, psychologii, księgowości czy zarządzania przedsiębiorstwem. Wiedza przekazywana jest w sposób praktyczny, na konkretnych przykładach z codziennego życia zawodowego. Dyplom ukończenia MBA jest bardzo ceniony przez pracodawców.

Znajomość języków

W międzynarodowej korporacji przyda się także znajomość języków obcych w stopniu komunikatywnym. Gdy jest potwierdzona odpowiednim certyfikatem – tym lepiej! W związku z tym, warto rozważyć kursy językowe, które potwierdzą kwalifikacje.

Dobre stanowisko w międzynarodowej korporacji to nie tylko atrakcyjne zarobki, ale przede wszystkim wielka szansa na rozwój. Ciągłe zwiększanie kompetencji i umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach i odpowiednich szkołach podyplomowych jest kluczem w drodze do awansu!

 

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.

Shares