Akcesoria, które musisz mieć w swojej saunie

Written by
sauna ogrodowa akcesoria

Myślisz o stworzeniu sauny ogrodowej? A może jesteś już jej szczęśliwym posiadaczem? Bez względu na to na którym etapie jesteś, powinieneś pamiętać o kilku akcesoriach, które zwiększą komfort podczas saunowania. W tym poradniku dowiesz się o jakich elementach nie możesz zapomnieć kompletując wyposażenie swojej sauny.

Podstawowe wyposażenie sauny

Aby pokój do saunowania był w pełni funkcjonalny, należy zaopatrzyć się w dwa podstawowe akcesoria: ceber i chochlę. Drewniane przedmioty mają nie tylko uzupełniać pomieszczenie. Umożliwiają swobodne polewanie kamieni, a co za tym idzie – dzięki nim można panować nad poziomem pary.

Na liście niezbędnych akcesoriów do sauny znajduje się też termohigrometr i klepsydra. Dzięki nim możesz łatwo kontrolować temperaturę w pomieszczeniu, a także długość każdej sesji.

Nie można też zapomnieć elementach odpowiedzialnych za powstawanie pary. Najlepsze kamienie do sauny to skały magmowe, ponieważ posiadają optymalną gęstość i trwałość. Dodatkowo, bardzo dobrze absorbują ciepło i to właśnie dlatego są najczęściej wybierane do saunowania.

Akcesorium dla większej wydajności

Korzystanie z sauny powinno być nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne. Posiadając generator pary można połączyć oba wcześniej wymienione aspekty. Tego typu urządzenie nagrzewa wodę i transportuje parę do sauny. Nowoczesne generatory do sauny działają w pełni automatycznie, co zwiększa komfort ich użytkowania. Choć produkt jest opcjonalny, warto się w niego zaopatrzyć. Obecność generatora pary pozwala zaoszczędzić więcej ciepła podczas korzystania z sauny. Dodatkowo, wpływa też na wyższe bezpieczeństwo korzystania z tej formy relaksu.

Dla wyższej wydajności, warto też skorzystać z akcesoriów do pieców saunowych. Dobrej jakości obudowa czy osłona sprawiają, że sauna funkcjonuje dużo lepiej. Wybierając akcesoria do sauny z wyższej półki można też liczyć na ich niezawodność. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Nie zapomnij o zapachach w saunie

Sauna to nie tylko wysoka temperatura i para. Sesja w drewnianym pomieszczeniu będzie jeszcze przyjemniejsza, jeśli w powietrzu będą unosiły się wybrane zapachy. Aromaterapia jest doskonałym sposobem na profilaktykę wielu chorób i dolegliwości zdrowotnych. Jakie olejki zapachowe sprawdzą się doskonale podczas saunowania? Oto kilka propozycji:

  • Cytrusowy – działa pobudzająco, obniża stres i napięcie,
  • Sosnowy – daje ukojenie drogom oddechowym i działa odświeżająco,
  • Lawendowy – poprawia samopoczucie i pozwala dodatkowo zadbać o skórę,
  • Rozmarynowy – pięknie pachnie, uspokaja umysł i poprawia nastrój.

Warto też pamiętać, że olejki eteryczne można łączyć według własnego uznania. Dzięki zapachom sesja w saunie będzie jeszcze zdrowsza. Oczywiście, korzystanie z tego typu rozwiązań nie jest obowiązkowe. Z uwagi na szereg korzyści prozdrowotnych warto jednak rozważyć tego typu praktykę.

Funkcjonalna sauna to ta, w której znajdują się przydatne akcesoria. Oprócz chochli, kamieni i termometru, warto skorzystać również z opcjonalnych gadżetów zwiększających przyjemność z saunowania.

 

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.

Shares