Oszczędności w prowadzeniu firmy sprzątającej – jak je wygenerować?

Written by
chemia profesjonalna

Zadaniem firm sprzątających jest profesjonalne czyszczenie pomieszczeń. Wysokiej jakości powinna towarzyszyć możliwie najniższa cena. Jak skutecznie obniżyć koszty działania firmy sprzątającej jednocześnie nie obniżając jakości jej usług? Odpowiedź poniżej!

Struktura kosztów firmy sprzątającej

Sprzątanie pociąga za sobą konieczność używania zróżnicowanych i specjalistycznych środków.

Profesjonalne środki czystości (płyny, pasty, kosmetyki czyszczące i konserwujące) ze swojej natury zużywają się szybko. Sprzątanie dużych powierzchni wymaga zużywania dużych ilości specjalistycznych preparatów.

Chemia profesjonalna musi być nieustannie i w dużych ilościach uzupełniana. Jej zakupy to więc największa część kosztów każdej firmy sprzątającej. Szukanie oszczędności w firmie warto więc zacząć od obniżenia i racjonalizacji wydatków, ponoszonych na zakup szybko zużywajacych się środków czystości.

Jak obniżyć wydatki na profesjonalne środki czystości?

Najprostszą odpowiedzią wydaje się obniżenie zużycia chemii profesjonalnej. Niestety, nie zawsze jest to możliwe na tyle, aby zanotować drastyczny wzrost oszczędności. Zwłaszcza bez jednoczesnego drastycznego spadku jakości jej usług.

Oszczędności należy raczej szukać więc nie w ograniczaniu zużycia środków czystości, ale w zakupie ich od certyfikowanych dostawców, rozprowadzających tylko profesjonalne produkty najwyższej jakości. Dedykowane, profesjonalne środki czystości wykazują się znacznie mniejszym zużyciem i jednocześnie o wiele większą skutecznością. Pozwalają więc na wygenerowanie dużych oszczędności.

Zamiast kupować środki, przeznaczone do użytku domowego, lepiej postawić więc na chemię profesjonalną. Tego typu środki dostępne są w formie koncentratów, z których pracownik firmy sprzątającej przygotowuje roztwór myjący, dobierając stopień rozcieńczenia w zależności od poziomu zabrudzeń.

Dlaczego profesjonalny koncentrat to lepszy wybór dla firmy sprzątającej?

Profesjonalne koncentraty zapewniają ogromną wydajność i lepszą skuteczność. W zależności od rodzaju i poziomu zabrudzeń mogą być one również dowolnie rozcieńczane wodą.

Koncentraty są w stanie nie tylko usuwać nawet trudne zanieczyszczenia z posadzek wodoodpornych ale pozostawiają też na powierzchni cienką warstwę ochronną, chroniącą przed powstawaniem nowych zabrudzeń. Zmniejsza to ilość cyklów sprzątania, koniecznych do utrzymania pożądanego poziomu czystości.

Zaletą profesjonalnych środków czystości w formie koncentratów jest również to, że można nimi myć nie tylko klasycznymi metodami, ale także maszynowo.

Na czym nie należy oszczędzać w firmie sprzątającej?

Dla porównania przedstawmy krótką listę rzeczy, na których nie warto oszczędzać w firmie sprzątającej. Są to:

  • odpowiednio wyposażone wózki do przewożenia artykułów i środków czyszczących – to głownie od nich zależy efektywność i szybkość wykonania pracy,
  • środki ochrony osobistej,
  • podstawowe akcesoria sprzątające (np. papierowe ręczniki, ścierki tekstylne, miotły i mopy, itp.),
  • szkolenia personelu – tylko odpowiednio zmotywowany i wysoko wykwalifikowany personel jest w stanie świadczyć usługi sprzątania na najwyższym poziomie i przy najniższych kosztach!

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.

Shares