Ciasta z kremem, czyli hit każdej imprezy

Written by
piękne torty Warszawa

Trudno oprzeć się ciastom z kremem, nie tylko ze względu na ich walory smakowe, ale i estetyczne. Kremy o smaku wanilii, banana, kokosa, czekolady, masła orzechowego czy limonki oraz przepyszne polewy są w stanie podbić serca nawet tych gości, którzy są najbardziej oporni na uroki słodkiego smaku.

Jak samodzielnie przygotować ciasto z kremem?

Ciasta z kremem możesz przygotować samodzielnie w domu. Jednak musisz pamiętać, że zrobienie pysznego, delikatnego i rozpływającego się w ustach wypieku, wymaga trochę czasu i umiejętności.

Oto kilka podstawowych wskazówek, które mogą okazać się pomocne podczas przygotowywania domowych ciast:

  • kupuj składniki dobrej jakości (pamiętaj również o tym, aby sprawdzić ich datę ważności),
  • zadbaj o odpowiednią temperaturę składników (wszystkie z nich powinny mieć temperaturę pokojową z wyjątkiem ciasta kruchego),
  • dobierz odpowiedni czas i tempo mieszania (najlepszym rozwiązaniem jest użycie miksera, który pozwala na dobre połączenie składników),
  • rozgrzej piekarnik do odpowiedniej temperatury przed włożeniem ciasta (nigdy nie należy wkładać go do zimnego piekarnika),
  • uważaj przy dodawaniu cukru (choć obecnie panuje moda na fit wypieki to zbyt mała ilość tego składnika, może sprawić, że ciasto będzie mdłe i twarde)
  • pamiętaj o przesianiu mąki (dzięki temu pozbędziesz się zanieczyszczeń i sprawisz, że ciasto będzie bardziej puszyste).

Ponadto warto pamiętać, że przy pieczeniu biszkoptu będącego bazą dla ciasta z kremem, dobrze jest dodać odrobinę mąki ziemniaczanej do mąki pszennej. Taki zabieg zmniejsza ryzyko opadnięcia ciasta. Innym sposobem na to jest uderzenie blachą, na której znajduje się gorący biszkopt o stół lub podłogę. Dzięki temu wypiek straci pęcherzyki powietrza, które przyczyniają się do jego opadnięcia.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pieczeniem, poproś o pomoc bardziej doświadczoną osobę z najbliższego otoczenia lub sprawdź, gdzie można zamówić ciasta domowe w Warszawie.

Zamawianie ciasta z kremem w cukierni

W przypadku, gdy nie chcesz lub z różnych względów (np. brak czasu, umiejętności) nie możesz samodzielnie przygotować ciasta z kremem, możesz zdecydować się na jego zakup. Dobra cukiernia w Warszawie posiada szeroki wybór tego typu wypieków. Dlatego nie musisz martwić się o to, że pojawi się problem ze znalezieniem ciasta, które spełni Twoje wymagania zarówno pod kątem smaku, jak i wyglądu. Do wyboru masz, m.in. wypieki z kremem o smaku czekoladowym, cytrynowym, kokosowym, orzechowym, bananowym czy waniliowym. Możesz również zdecydować o tym, jaka polewa znajdzie się na zamówionym przez Ciebie cieście.

Dodatkowo dobra cukiernia w Warszawie z pewnością zaoferuje Ci ciasto ozdobione w zależności od okazji. W ofercie znajdziesz różnego typu napisy, posypki, świeczki, a także inne elementy dekoracyjne.

Sezon wakacyjny daje również niemal nieograniczone możliwości dekorowania ciast z kremem za pomocą kolorowych i pysznych owoców sezonowych, np. malin, truskawek, borówek, jagód czy wiśni.

Inspiracja: cukierniabizon.pl – piękne torty Warszawa

Article Categories:
Lifestyle

Comments are closed.

Shares